Funkcjonalna owijarka do palet

Wiele produktów przemysłowych i spożywczych umieszczane jest na paletach. Jest to wygodne rozwiązanie, umożliwiające wygodny i – co najważniejsze – bezpieczny transport.
Wiadomo jednak, że umieszczane na paletach produkty wymagają odpowiedniego zabezpieczenia, czyli ochrony przed uszkodzeniami mechanicznymi, transportowymi, a także przed wilgocią. Możliwość tę gwarantuje folia odpowiedniej grubości, instalowana za pomocą owijarki do palet.

Owijarka do palet i jej funkcja

Instalowana za pomocą owijarki do palet folia, skutecznie chroni produkty przed uszkodzeniami mechanicznymi, transportowymi oraz wilgocią, także wynikającą ze zmiennych warunków atmosferycznych.

e-pakowarka

Należy jednak zwrócić uwagę na to, aby folia było odpowiednio naciągnięta, bez uszkodzeń i naderwań. Obecnie najpopularniejszym i jednocześnie najbardziej efektowną alternatywą jest polietylenowa folia stretch, nota bene, najtańsza z dostępnych na rynku. Jest ona bardzo elastyczna, odporna na niskie temperatury, sole, kwasy i zasady, a przy tym nie przepuszcza pary wodnej. Ponadto przedmiotowa folia doskonale współgra z owijarką do palet. Warto podkreślić, że owijarka do palet w znaczny sposób usprawnia proces foliowania.

Owijarka do palet to urządzenie stosowane praktycznie w każdym przedsiębiorstwie przemysłowym, również w branży spożywczej. W zależności od indywidualnych potrzeb danej jednostki, może to być rozwiązanie różniące się wielkością oraz funkcjonalnością. Niepodważalny jest fakt, że owijarka do palet umożliwia efektowną i szybką paletyzację produktów.

Owijarka do palet może działać w cyklu automatycznym lub półautomatycznym, warto nadmienić, że obsługa tego typu urządzeń jest bardzo prosta. Wykorzystanie tego narzędzia znacznie skraca czas foliowania, a dzięki optymalnej rozciągliwości folii zapewnia dodatkowe oszczędności w zakresie kosztów owijania.

Automatyczna i półautomatyczna owijarka do paletyzacja

Wśród propozycji można znaleźć automatyczne i półautomatyczne owijarki do palet. Owijarki automatyczne posiadają wbudowaną fotokomórkę, a tym samym sprawdzają się przede wszystkim w przypadku produktów o regularnych kształtach. Dostępne są modele zapewniające foliowanie palet o różnej wielkości, dzięki czemu bez problemu można znaleźć optymalną alternatywę.

W sytuacji, gdy nie ma konieczności uzyskania wysokiej wydajności foliowania, warto skorzystać z rozwiązania, jakim jest owijarka półautomatyczna. Są to owijarki wymagające obsługi manualnej, niezastąpione w przypadku produktów o nieregularnych kształtach oraz niewielkiej ilości palet.

Godna polecenia jest także samojezdna owijarka półautomatyczna – niewielkie i proste w obsłudze urządzenie, wyposażone w funkcjonalną fotokomórkę.

W zależności od typu i modelu, owijarka do palet umożliwia rozciągnięcie folii od 70% nawet do 350 %.