Jak wygrać z komornikiem?

Czy istnieje jakiś sposób na to, jak wygrać z komornikiem? Na czym polega oddłużanie? Czym cechuje się antywindykacja?

Antywindykacja

Jeśli wisi nad nami widmo windykacji, możemy skorzystać z antywindykacji. Obejmuje ona zakres działań zgodnych z prawem i zmierzających do likwidacji lub zmniejszenia długu. Pomocą służy w tym przypadku antywindykator, który wspiera dłużnika w procesie pozbycia się zadłużenia. Postawmy zatem na rzetelną firmę antywindykacyjną, która cechuje się doświadczeniem i działa w zgodzie z przepisami prawa. Profesjonalna porada w tym zakresie jest bardzo potrzebna.

Zalety

Skorzystanie z pomocy specjalistów w tym zakresie ma wiele zalet. Pozwoli on dobrać taką drogę, która sprawi, że jak najszybciej pozbędziemy się długu. W tym przypadku najczęściej korzysta się z całkowitego lub częściowego umorzenia odsetek, rozłożenia długu na raty lub odstąpienia wierzyciela od dalszych czynności związanych z egzekucją.

Warto podkreślić, że czasami trzeba wznowić postępowania sądowe, pozwalające na wnioskowanie o umorzenie postępowania. Dłużnik nie zawsze zna swoje prawa, dlatego skorzystanie z porady antywindykatora jest niezwykle pomocne. Załatwi on za nas także niektóre formalności.

Firmy zajmujące się tymi zagadnieniami wspierają klienta na każdym etapie usuwania długu. Zapłata następuje dopiero po uzyskaniu faktycznych działań. Zaistnieje zatem możliwość zabezpieczenia majątku przed windykatorem, zawarcie ugody, czy skorzystanie z kredytów i szybkich pożyczek. Szybkie działania przyniosą skuteczność, dlatego nie odkładajmy wizyty w firmie antywindykacyjnej na ostatnią chwilę.

Oddłużanie

Oddłużanie jest szeregiem czynności, które mają na celu wspomóc stabilność finansową i wypłacalność danej osoby lub firmy, która posiada zadłużenie na różnorodnych etapach wymagalności. To popularna usługa finansowa oferowana nie tylko osobom fizycznym, ale także firmom. Pomoc w tym zakresie dotyczy między innymi oddłużania kredytu, spłaty długów, oddłużania firm, czy chwilówek.

Przebieg oddłużania

W tym przypadku zazwyczaj mamy do czynienia z uruchamianiem na rzecz dłużnika kredytów oddłużeniowych bez BIK-u czy kredytów konsolidacyjnych. Jeśli chodzi o zadłużanie na poziomie kilku tysięcy złotych, często korzysta się z pożyczki.

To proces obejmujące wiele etapów, rozpoczynający się ustaleniem faktycznej wysokości długu. Można je zrealizować samodzielnie, ale pomocne będzie skorzystanie z profesjonalnych porad.

Dłużnik ma za zadanie ustalić wszystkie swoje długi i ich wysokość, następnie określić, co należy w pierwszej kolejności spłacić. Powinien on także dokładnie określić własną sytuację finansową i odwiedzić placówki firm pożyczkowych.

Dowiedz się jak działa kancelaria antywindykacyjna – Eurolege i zgłoś się po bezpłatną analizę sprawy.